Loading...

UGE Mühendislik, 2018’de Taahhüt Projelerine Odaklanacak

Oluşturduğu kurumsal kimlik ile sektöründe öne çıkan UGE Elektrik Mühendislik; konut, restoran, mağaza, okul, hastane ve endüstriyel tesislere, proje-taahhüt, yüksek gerilim işletme sorumluluğu, enerji yöneticiliği danışmanlığı, enerji kimlik belgesi düzenleme, ölçüm ve raporlama ile kompanzasyon takip hizmeti veriyor. Kurulduğu 2015 yılından bu yana Bursa’nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, İzmir, Ankara’da da hizmet verdiklerini anlatan UGE Elektrik Mühendislik Genel Müdürü Elektrik Mühendisi Umut Güngör, daha çok proje-taahhüt işleri ile yüksek gerilim işletme sorumluluğu ve enerji yöneticiliği alanlarında yoğunlaştıklarını söyledi. Aynı anda aylık 10 civarı proje yürütebilme kapasitelerinin bulunduğunu belirten Güngör, “Taahhüt konusunda da projenin büyüklüğüne bağlı aynı anda 3 proje çalışabiliyoruz. Yüksek gerilim işletme sorumluluğunda ise 30 firmaya kadar kapasitemiz var” dedi.

2017 yılına hızlı giriş yaptıklarını ve aynı ivme ile üç çeyreği geride bıraktıklarını söyleyen Umut Güngör, cirosal bazda yılsonunda yüzde 30’luk büyüme öngördüklerini belirtti. Bu yıl öne çıkan projelerine de değinen Güngör, “Bunların en önemlisi Bursa’da yeni açılan bir AVM’nin yüksek gerilim işletme sorumluluğu ve enerji yöneticiliği hizmetini sunmak üzere yaptığımız anlaşmaydı. Bu proje, yıl içindeki verimliliğimizi artırdı” şeklinde konuştu.

Yılın ilk aylarında taahhüt alanındaki faaliyetlerini artırmaya yönelik yatırım gerçekleştirdiklerinden bahseden Umut Güngör, “2017’de taahhüt alanında 500 bin TL’lik yatırım yapıldı. Gelecek yılki yatırım bütçemiz de 500 bin TL civarında. Katıldığımız ihalelerle proje sayımızı artırıp, bu alanda büyümeyi hedefliyoruz. Orta vadede yurtdışında da taahhüt projeleri yapar konuma gelmeyi istiyoruz. Yüksek gerilim işletme sorumluluğu alanında sergilediğimiz, 4 aylık raporlama ve aylık kontrol listeleriyle sıkı denetim hizmetimizle Bursa’da adından söz ettirir hale geldik” diye konuştu.

“Sektördeki fiyat tekliflerini kırarak değil, faaliyet alanlarımızı çeşitlendirerek piyasaya girdik” diyen Güngör, yapılmışın üstüne katarak büyüdüklerini söyledi. 2017’nin ilk 11 ayını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 büyüme ile kapattıklarını söyleyen Güngör, yılsonunda bu oranı yüzde 20’ye çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Güngör, 2018’de taahhütlü projelere odaklanacaklarını ifade ederek, büyüme hedeflerini ise yüzde 20 şeklinde açıkladı.

 

Dünya Gazetesi

ZEHRA ORUÇ/BURSA