Loading...

UGE Mühendislik, ciroyu yüzde 20 artırma hedefine dokuz ayda ulaştı

Konut, restoran, mağaza, okul, hastane ve endüstriyel tesislere proje-taahhüt, yüksek gerilim işletme sorumluluğu, enerji yöneticiliği danışmanlığı, enerji kimlik belgesi düzenleme, ölçüm ve raporlama ile kompanzasyon takip hizmeti veren UGE Elektrik Mühendislik, bu yılın ilk dokuz ayı itibarıyla yılın tamamı için öngördüğü  ciroyu yüzde 20 artırma hedefini yakaladı. Kurulduğu 2015 yılından bu yana Bursa’nın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, İzmir, Ankara’da da hizmet verdiklerini anlatan UGE Elektrik Mühendislik Genel Müdürü Umut Güngör, daha çok proje-taahhüt işleri ile yüksek gerilim işletme sorumluluğu ve enerji yöneticiliği alanlarında yoğunlaştıklarını söyledi. Aynı anda aylık 10 civarı proje yürütebilme kapasitelerinin bulunduğunu belirten Güngör, “Taahhüt konusunda da projenin büyüklüğüne bağlı aynı anda üç proje çalışabiliyoruz” dedi.  

 

Yüksek gerilim işletme sorumluluğunda sayıyı artırdı

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmetini iki katına çıkarmalarının ciro artışında kayda değer etkisini bulunduğuna işaret eden Umut Güngör, ayrıca Türk-İspanyol ortaklı rüzgar enerjisi ürünleri üretimi gerçekleştirecek firmanın Bursa’daki fabrika yapımında yer aldıklarını iletti. Güngör, “Yine Bursa da kiralık ofis çözümleri hizmeti verecek firma için projenin planlamasını ve uygulamasını gerçekleştirerek, ciro artışında istediğimiz seviyeyi yakaladık” dedi. Orta vadede yurtdışında da taahhüt projeleri yapar konuma gelmek istediklerinin altını çizen Güngör, “Yüksek gerilim işletme sorumluluğu alanında sergilediğimiz, 4 aylık raporlama ve aylık kontrol listeleriyle sıkı denetim hizmetimizle Bursa’da adından söz ettirir hale geldik” diye konuştu.

 

“Yükü dengeli dağıtarak, olumsuz piyasa koşullarının önüne geçeceğiz”

Sektördeki fiyat tekliflerini kırarak değil, faaliyet alanlarını çeşitlendirerek piyasaya girdiklerine vurgu yapan Umut Güngör, yapılmışın üstüne katarak büyüdüklerini söyledi. Öte yandan, kurdaki kontrolsüz yükselişin en çok inşaat sektörünü etkilediğini ve bu durumun azalan projelerle kendini gösterdiğini sözlerine ekleyen Güngör, şunları kaydetti: “Pazar payındaki daralma yeni inşaat yapan yada yapmak isteyenler sayısı ciddi durumda azaldı. Şartlar zorlaşsa da belirlemiş olduğumuz vizyondan ve hizmet kalite anlayışından  dışarı çıkmadan aynı doğrultuda ilerleyeceğiz. Halihazırda yedi farklı faaliyet alanında hizmet verdiğimiz için yükü dengeli paylaştırıp, süreci geçirmeyi planlıyoruz.”